Europejski Kongres Gospodarczy / European Tech and Start-up Days

Ładowanie obrazka...

Bezpłatny

ZAMÓW WEŹ UDZIAŁ

20-22 WRZEŚNIA 2021


Prestiżowa, renomowana, od lat obecna na rynku gospodarczych eventów marka – Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) – pozostaje aktywna w trudnym czasie pandemii. Kongres jest nadal istotną częścią debaty publicznej o polskiej i europejskiej gospodarce – więcej – poszerza zasięg oddziaływania – dzięki zdalnej i hybrydowej formule. Wydarzenia od maja do września 2020 r. były adekwatną do niezwykłej sytuacji odpowiedzią organizatora na potrzebę dyskusji o gospodarczych problemach i wyzwaniach czasu pandemii.

W roku 2021 Europejski Kongres Gospodarczy przyjmuje formułę kilkumiesięcznej kampanii, obejmującej szerokie spektrum tematów gospodarczych i zróżnicowane formy aktywności – od wydarzeń – takich jak zorganizowana w lutym II edycja EEC Trends Online, poprzez publikację raportów, rozmowy i debaty poświęcone trendom kształtującym naszą najbliższą przyszłość, kolejną odsłonę EEC Online w terminie 24-25 maja br. aż po kulminację – 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którą zaplanowaliśmy na 20-22 września 2021 r.

O ile administracyjne warunki pozwolą, debaty odbędą się w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz z możliwością udziału zdalnego. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących wówczas standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

W drugi rok pandemii wkroczyliśmy wszyscy bardziej doświadczeni i odporniejsi. Jednak nadal nie wszystko zależy od nas, a dynamiczna sytuacja będzie od nas wszystkich wymagać elastyczności i umiejętności dostosowania się do tego, co nieprzewidywalne.

Z całą mocą należy jednak podkreślić, że Grupa PTWP, jako organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, realizuje swoje projekty rzetelnie i w poczuciu odpowiedzialności. Tej docenianej przez naszych Partnerów zasady nie naruszają wyjątkowe okoliczności, w których przyszło nam ostatnio działać.

W toku realizacji wydarzeń roku 2021 aktualne pozostają też naczelne dla organizatora Kongresu kryteria: jakości oraz efektywności z punktu widzenia wszystkich Uczestników wydarzeń.

Po pierwsze otwartość

Dobrą i trwałą praktyką Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest programowanie tematyki w ramach szerokiej dyskusji i konsultacji. Zakres tematyczny powstaje w toku dialogu z partnerami, ekspertami, uczestnikami. Taka otwartość Kongresu gwarantuje adekwatność i odpowiedni ciężar gatunkowy agendy.

W tym trudnym, pełnym niepewności i niestabilności, roku szczególnie liczymy na Państwa aktywność. Wspólnie jesteśmy w stanie wskazać trendy, zjawiska, opracować możliwe scenariusze rozwoju sytuacji, by sprawnie odnaleźć się w nowej popandemicznej rzeczywistości.

Wstępna, otwarta lista proponowanych priorytetów debaty w roku 2021 zawiera takie zagadnienia jak:

  • Plan odbudowy dla Europy
  • Europejski Zielony Ład
  • Międzynarodowy handel i relacje gospodarcze po pandemii
  • Digitalizacja gospodarki
  • Konsument w czasach "nowej normalności"

To główne nurty tematyczne Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021. Czy pomijamy ważne kwestie? Jakie problemy pojawią się w najbliższych miesiącach? Co Państwa zdaniem warte jest mocniejszego wyartykułowania?

Opinie użytkowników (0)

Ten produkt nie ma jeszcze żadnej opinii uzytkowników. Twoja może być pierwsza!