Lista 700 sieci detalicznych i hurtowych w Polsce - edycja 2016

Ładowanie obrazka...

Cena : 1 300,00 zł

ZAMÓW ZAMÓW


Lista 700 sieci detalicznych i hurtowych w Polsce - edycja 2016

Przedstawiamy Państwu oczekiwaną publikację - zestawienie 700 sieci detalicznych i hurtowych, przygotowane przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska oraz redakcje serwisów PortalSpozywczy.pl i DlaHandlu.pl. Jest to czwarta edycja zestawienia, która razem z poprzednimi raportami dotyczącymi firm handlowych daje pełny obraz zmian na rynku handlu detalicznego i hurtowego, jakie dokonały się na przestrzeni ostatnich lat.


Ranking obejmuje blisko 700 największych firm z branży handlowej i jest najbardziej kompletnym zestawieniem tego typu dostępnym na polskim rynku. W przypadku 274 sieci detalicznych oraz 143 sieci hurtowych o miejscu zdecydowała suma przychodów za rok 2014. Łącznie zestawienie obejmuje 687 przedsiębiorstw. Oprócz najświeższych danych finansowych zestawienie zawiera także dane adresowe wskazanych firm.

Jak wynika z zestawienia, 160 sieci handlowych w 2014 roku miało przychód większy niż 10 mln zł, zaś największe sieci zanotowały w sumie ponad 120,4 mld zł przychodu. W porównaniu do roku ubiegłego największe sieci zanotowały wzrost przychodów o 6,7 proc. Jednak wraz z rosnącym przychodem spada ich zyskowność, a co za tym - idzie rentowność. W ostatnim roku obrachunkowym zestawione sieci wykazały ponad 120,4 mld zł przychodu i 1,7 mld zł zysku. To przekłada się na 1,4 proc. rentowności. W porównaniu do roku ubiegłego stanowi to spadek zysku o ponad 26 proc. i rentowności o ponad 0,6 proc. - wynika z analizy Bisnode.

Zapraszamy do pobrania unikalnego raportu „700 sieci detalicznych i hurtowych w Polsce”.

Kliknij i pobierz prezentację. Opracowanie jest częścią Strefy Premium. Szczegółowe informacje o Strefie Premium znajdziesz tutaj.

Opinie użytkowników (0)

Ten produkt nie ma jeszcze żadnej opinii uzytkowników. Twoja może być pierwsza!